Oglądaj NASA TV na żywo

Vodpod videos no longer available.
NASA TV (kiedyś NASA Select) obecnie ma całodobowy kanał nadający zupełnie za darmo. Możecie zobaczyć na żywo relacje z misji wahadłowców, Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wykłady ekspertów, relacje z przeróżnych wydarzeń, wywiady z pracownikami NASA i nie tylko… a to wszystko w jakości High Definition.
Program telewizyjny NASA TV tutaj.
UWAGA: czasami możecie widzieć powtórki.

Wideo na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Vodpod videos no longer available.
Vodpod videos no longer available.
Oglądaj na żywo to co się dzieje wewnątrz i na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK). Kamery są zamontowane w module Destiny oraz Harmony. Kamera czasami może pokazywać różnego rodzaju eksperymenty. Reszta kamer znajduje się na zewnątrz stacji dzięki którym możemy zobaczyć trochę MSK, naszą piękną planetę oraz orbitalne wschody i zachody słońca. Oprócz wideo, dostępna jest także ścieżka audio. W czasie rzeczywistym słyszymy rozmowy astronautów z obsługą naziemną. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna okrąża Ziemię co 90 minut. Wschody i zachody słońca są widziane co 45 minut.

Uwaga: co jakieś 40 minut wideo-połączenie ze stacją jest tracone z powodu ciągle zmieniającej się pozycji MSK. W takim przypadku możecie widzieć zdjęcie Ziemi z napisem “ISS D/L 1 LOS”, lub graficzną mapę Ziemi pokazującą obecną pozycję MSK. Wideo-połączenie ze stacją powinno wrócić po jakiś 3-10 minutach.

Advertisements

2 responses

  1. Pingback: 8 lipca 2011 : Start Atlantis STS-135 « Kosmiczne Wiadomości – loty kosmiczne, astronautyka, odkrycia naukowe

  2. Anonymous

    Newark Airport

    July 20, 2013 at 6:39 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s